Polska i inne kraje zawieszają wszystkie loty z Wielkiej Brytanii!

Polska i inne kraje zawieszają wszystkie loty z Wielkiej Brytanii!

Zaledwie kilka minut przed północą rzecznik prasowy rządu poinformował, że wszystkie połączenia lotnicze do Polski z Wielkiej Brytanii zostaną zawieszone. Decyzja zacznie obowiązywać w nocy z poniedziałku na wtorek (21/22 grudnia).

O tym, że Polska może zawiesić połączenia z Wielką Brytanią spekulowało się od niedzielnego poranka. Brytyjski rząd poinformował bowiem, że na wyspach zaobserwowano nowy szczep koronawirusa. Eksperci przyznali również, że rozprzestrzenia się on szybciej niż ten, który znaliśmy do tej pory. W efekcie loty z Wielkiej Brytanii już wczoraj postanowiły zawiesić m.in. Niemcy, Holandia i Włochy. Kilka minut przed końcem dnia do tej listy dołączyła również Polska.

To jednak nie koniec działań, jakie przewidzieli rządzący. Minister zdrowia ogłosił bowiem, że osoby, które w ostatnim czasie podróżowały z Wielkiej Brytanii do Polski, będą miały wykonywane testy na koronawirusa. Nie wiadomo jednak, co to dokładnie znaczy „ostatni czas”, a dodatkowo krótki przekaz sugeruje, że jest to jedynie opcja „dla chętnych”. Tymczasem warto też zaznaczyć, że takich osób są tysiące. Jak wynika z danych flightradar24, tylko w niedzielę 20 grudnia, z samej Anglii na polskich lotniskach wylądowało ponad 50 samolotów. Podobna liczba lotów zaplanowana jest zresztą na dziś.

Sytuacja jest tym bardziej chaotyczna, że mimo obowiązującej w Wielkiej Brytanii kwarantanny dla powracających z Polski i dodatkowych obostrzeń obowiązujących w naszym kraju, wiele osób mieszkających na co dzień na wyspach zdecydowało się przylecieć do domu na święta. O takie decyzje było tym łatwiej, gdy okazało się, że w Polsce kwarantanna dla osób przyjeżdżających z zagranicy będzie obowiązywać dopiero od 28 grudnia.

W tej chwili mogą jednak zapomnieć, że ich połączenia się odbędą. Ci, którzy nie zdążyli przylecieć, będą musieli zostać w Wielkiej Brytanii. Ci, którzy już dotarli do Polski, powinni naprędce szukać alternatywnej drogi powrotu. Choć zawieszenie dotyczy tylko lotów z (a nie z i do) Wielkiej Brytanii, to trudno oczekiwać, że którykolwiek przewoźnik będzie wykonywał jednostronne loty. Trzeba więc założyć, że także połączenia „powrotne” zostaną anulowane.

Nowe przepisy będą obowiązywać do odwołania.

Źródło: https://www.fly4free.pl

Powrót
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.