Ryanair uruchamia popularną trasę z Polski

Ryanair uruchamia popularną trasę z Polski

W systemie rezerwacyjnym Ryanaira pojawiła się nowa trasa: połączenie z Krakowa do Wenecji, na główne lotnisko Marco Polo. Bilety są już dostępne w sprzedaży!

Z systemu rezerwacyjnego wynika, że loty na lotnisko Marco Polo zostaną uruchomione 28 października i będą realizowane 2 razy w tygodniu: w środy i soboty. Z Krakowa samoloty mają w środy startować o godzinie 6.40, a loty powrotne z Wenecji są planowane na godzinę 8.40. Z kolei w soboty samolot ma startować z Krakowa o godzinie 11.50, a powrót z Włoch jest zaplanowany o godzinie 13.50 (lądowanie w Krakowie o godzinie 15.25).

Jest to właściwie powrót Ryanaira na tę trasę, bo irlandzka linia latała już wcześniej z Krakowa na lotnisko Wenecja-Treviso. Połączenie to zostało jednak zawieszone w marcu z powodu pandemii koronawirusa i wprowadzenia przez Polskę zakazu lotów. Nowością jest jednak lotnisko – Marco Polo to główne lotnisko Wenecji i czwarty największy port we Włoszech, oddalone niespełna 10 kilometrów od centrum miasta.

Tymczasem odległość z portu w Treviso do centrum Wenecji to ponad 40 kilometrów, jest to więc z pewnością “dobra zmiana” dla pasażerów. Zmiana wymuszona, bo póki co loty z lotniska w Treviso są zawieszone, a wszystkie operacje zostały przeniesione właśnie na Marco Polo.

Z systemu rezerwacyjnego wynika, że z Krakowa na główne lotnisko Wenecji Ryanair będzie latał tylko do końca marca, a później znów wróci do Treviso. Wtedy też ma wrócić druga trasa Ryanaira z Polski do Wenecji, czyli połączenie z lotniska Warszawa-Modlin.

Źródło: https://www.fly4free.pl/

Powrót
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.