USA otworzy się na pierwszych podróżnych z UE. Turyści muszą jeszcze poczekać

USA otworzy się na pierwszych podróżnych z UE. Turyści muszą jeszcze poczekać

Według najnowszych informacji Stany Zjednoczone zdecydowały się poluzować ograniczenia i będą wpuszczać obcokrajowców także ze strefy Schengen, Wielkiej Brytanii i Irlandii, z których przyjazdy do tej pory były zupełnie zablokowane. Na początek przekroczyć granicę będą mogły tylko niektóre osoby – m.in. studenci, ludzie podróżujący w interesach czy inwestorzy.

Zaktualizowane zasady pojawiły się na stronie US Visa News, za którą odpowiada Departament Stanu USA. Na liście dopuszczonych do wjazdu znaleźli się „niektórzy podróżujący w interesach, inwestorzy, handlowcy, naukowcy i studenci”.

Oczywiście nadal obowiązują też dotychczasowe wyjątki, które uwzględniają m.in. stałych rezydentów, małżonków, dzieci, a nawet rodzeństwo lub rodzice obywatela USA (pod warunkiem, że nie skończył on 21 roku życia).

Trzeba też pamiętać, że nawet jeśli spełniamy któryś z wyżej wymienionych warunków, przekroczenie granicy lotniczej jest dozwolone tylko przez 13 lotnisk w całych Stanach Zjednoczonych. Po przylocie musimy także przejść 14-dniową kwarantannę.

Pełne i szczegółowe zasady, które określają wszystkie wyjątki od proklamacji prezydenta Trumpa znajdziecie na stronie Departamentu Stanu.

Źródło: https://www.fly4free.pl

Powrót
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.