Wjazd do Dubaju na nowych zasadach

Wjazd do Dubaju na nowych zasadach

Od 7 lipca turyści mogą znów odwiedzać najpopularniejszy emirat Zjednoczonych Emiratów Arabskich – Dubaj. Aby zapewnić bezpieczeństwo turystom, władze wprowadziły szereg środków bezpieczeństwa.
W ubiegłym roku Dubaj odwiedziło prawie 17 mln turystów. Osiągnięcie takiego wyniku w tym roku zapewne nie będzie możliwe, emirat liczy jednak na częściowe odrobienie strat.
Chcąc zapewnić odwiedzającym komfortowy wypoczynek, władze wprowadziły nowe zasady wjazdu do emiratu i przebywania na jego terenie. Osoby przylatujące do Dubaju powinny okazać negatywny wynik testu PCR na obecność koronawirusa (test powinien być wykonany najpóźniej na 96 godzin przed przylotem do emiratu). Jeśli go nie przedstawią, zostaną poddane bezpłatnemu badaniu na lotnisku i skierowane na kwarantannę do czasu poznania jego wyniku. Ponadto są zobowiązane do posiadania ubezpieczenia zdrowotnego uwzględniającego covid-19 lub podpisanie oświadczenia potwierdzającego gotowość do pokrycia kosztów leczenia i kwarantanny podczas pobytu w Dubaju w przypadku zachorowania. Kolejnym wymogiem jest posiadanie aplikacji COVID-19 DXB, która przyda się w przypadku wystąpienia u turysty objawów zarażenia koronawirusem.

 

Powrót
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.