Włochy i Austria wprowadzają obowiązkową kwarantannę dla Polaków!

Włochy i Austria wprowadzają obowiązkową kwarantannę dla Polaków!

Od 21 grudnia do 6 stycznia turyści przybywający do Włoch będą musieli poddać się obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie. Od 19 grudnia obowiązkowa będzie też 10-dniowa kwarantanna dla przyjezdnych w Austrii, choć tutaj będzie można ją skrócić do 5 dni.

Przed świętami Bożego Narodzenia niektóre kraje luzują restrykcje związane z koronawirusem, ale nie brakuje też takich, które zwierają szeregi. Najbardziej drastyczne ograniczenia mają miejsce we Włoszech – w czwartek ogłosił je premier Giuseppe Conte. Najważniejsza zmiana to zakaz podróży między poszczególnymi regionami Włoch w dniach od 21 grudnia do 6 stycznia, a także zakaz opuszczania gminy swojego zameldowania w dniach 25 i 26 grudnia oraz 1 stycznia. Jednocześnie władze poinformowały, że podczas Świąt w dalszym ciągu będzie obowiązywała godzina policyjna od 22 do 5 rano, a w noc sylwestrową zostanie przedłużona do 7 rano.

Z punktu widzenia Polaków, którzy myśleli o udaniu się do Włoch w okresie świątecznym, największą zmianą jest wprowadzenie obowiązkowej 14-dniowej kwarantanny dla wszystkich osób przybywającym w okresie świątecznym do Włoch – nowe przepisy mają wejść w życie 21 grudnia i będą obowiązywać przynajmniej do 6 stycznia. W tym samym okresie kwarantannie muszą się też poddać obywatele Włoch, którzy zechcą spędzić Boże Narodzenie zagranicą.

Przypomnijmy, że jak na razie dla przybywających z Polski nie ma żadnych restrykcji wjazdowych do Włoch, co jednak już niedługo się zmieni. Inne ważne zmiany to m.in. przedłużenie zamknięcia wszystkich stacji narciarskich do 6 stycznia.

Austria też wprowadza obowiązkową kwarantannę

Od 19 grudnia zmiany czekają też planujących podróż do Austrii. Do tej pory przy wjeździe do tego kraju można było uniknąć 10-dniowej kwarantanny, prezentując negatywny wynik testu na koronawirusa wykonany przynajmniej 72 godziny przed podróżą. Od 19 grudnia nie będzie to już możliwe dla przyjeżdżających z krajów “wysokiego ryzyka” – za takie Austria uznaje państwa, gdzie współczynnik nowych zakażeń wynosi powyżej 100 przypadków na 100 tysięcy mieszkańców w ciągu ostatnich 14 dni (czyli obejmuje prawie całą Unię Europejską).

Zmiany wejdą w życie 19 grudnia – od tego dnia każda osoba z Polski wjeżdżająca do Austrii będzie musiała poddać się obowiązkowej kwarantannie, trwającej 10 dni. Po odbyciu 5 dni izolacji będzie można poddać się darmowemu testowi na COVID-19, by skrócić kwarantannę. Nowe przepisy mają obowiązywać przynajmniej do 10 stycznia.

Źródło: https://www.fly4free.pl

Powrót
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.